Shop All Shop All ProductsLevelo
Reviews1
Total Products1,666
Levelo Vero 20W Gan Uk Adapter With Single Type-C Port & C To L Cable - Black/Blue
Shop All Shop All ProductsLevelo
Reviews1
Total Products1,666
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 18
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
The Levelo small charger helps charge your mobile quickly and efficiently. The Levelo Vero Gan UK Adapter with Single Type-C Port & C To L Cable is characterized by its high effectiveness, rapid results, and compact size.
Features of the Levelo Mobile Charger:
- Designed in a practical and efficient way for charging
- Made from high-quality materials
- 20 watts power for more effective and smooth performance
- Ability to use the included charging cable to charge iPhone devices
- GaN III technology reduces heat and enhances charging efficiency
- The Levelo charger works with UK sockets
- The charger is capable of charging devices quickly and safely using fast and balanced power
Specifications of the Levelo Charger Head:
- Approximate dimensions: 33×33×38 cm
| Color: |
|
| Compatible Devices: | iPhone devices |
| Connector Type: | Type-C to Lightning Cable |
| Dimensions: | 33 × 33 × 38 mm |
| Fast Charging Support: | Fast Charge Support |
| Input Voltage: | 100-240V / 0.8A |
| Material: | PC |
| Number of Ports: | 1 |
| Output Power: | 20W |
| Overload Protection: | Over Charge Protection |
| Plug Type: | UK Plug |
| Port Type: | Type-C |
| Product Weight: | 200 g |
| Categories: | Mobile Phone Charging Cable and Plugs |
| Brands: | Levelo |
| SKU: | LVLVRO20WCLBKBL |
| Barcode: | 9904781967426 |
| ID: | 4064789 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews