Shop All Shop All ProductsLevelo
Reviews1
Total Products1,666
Levelo Vero 20W Gan Uk Adapter With Single Type-C Port - Black/Blue
Shop All Shop All ProductsLevelo
Reviews1
Total Products1,666
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 18
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
The small charger head helps charge smart devices quickly and safely. The Levelo Vero Gan Uk Adapter With Single Type-C Port features a practical design, compact size, and fast charging for mobile phones.
Features of the Levelo Mobile Charger:
- Designed in a practical and efficient way
- Made from high-quality materials
- 20 watts power for more effective and smooth performance
- The charger includes one Type-C port
- Advanced GaN III technology reduces heat and enhances charging efficiency
- The charger head works with UK sockets
- Charges devices quickly and safely with fast and balanced power
- Provides smart protection against overcharging and power overload
| Color: |
|
| Fast Charging Support: | fast charging |
| Material: | PC |
| Number of Ports: | 1 |
| Output Power: | 20W |
| Overload Protection: | Overcharge Protection |
| Plug Type: | UK Plug |
| Port Type: | Type-C |
| Product Weight: | 200 g |
| Dimensions: | 33 × 33 × 38 mm |
| Categories: | Mobile Phone Charging Cable and Plugs |
| Brands: | Levelo |
| SKU: | LVLVRO20WBKBL |
| Barcode: | 9904781967280 |
| ID: | 4064791 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews