Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews7
Total Products263
Lepresso Trezza 3 In 1 Capsule Coffee Maker - Brown
Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews7
Total Products263
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, April 7
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Enjoy the taste of your coffee with this dedicated capsule coffee machine from Nespresso Dolce, featuring a powerful 1350 watts to ensure a strong extraction and rich flavor. The Lepresso Trezza 3 In 1 Capsule Coffee Maker Brown stands out with its unique design and luxurious color.
Features of the 3 In 1 Capsule Coffee Maker Brown Lepresso:
- Made from high-quality materials
- Water tank capacity of up to 0.6 liters
- Equipped with a 20-bar pressure pump
- Motor power of 1350 watts
| Auto Shut-Off: | automatic shutdown |
| Capacity: |
|
| Color: | Brown |
| Dimensions: | 299 × 261 × 126 mm |
| Pressure: | 20 Bar |
| Power: | 1350W |
| Pod Type Compatibility: |
|
| Voltage: | 220-240V |
| Weight: | 3.6 kg |
| Categories: | Coffee Machine |
| Brands: | LePresso |
| SKU: | LPCM6618BR |
| Barcode: | 6284302733222 |
| ID: | 4081899 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews