Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews10
Total Products293
Lepresso Réveil 20 Bar Espresso Coffee Maker With Milk Frother And Touch Display
Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews10
Total Products293
Product Description
Get this machine that combines high extraction power with a digital control screen and a built-in milk frother, providing you with a coffee preparation experience and enjoyment of your favorite drink through the Lepresso Réveil 20 Bar Espresso Coffee Maker With Milk Frother And Touch Display. The machine features a beautiful design and an ideal size.
Features of the 20 Bar Espresso Coffee Maker with Milk Frother and Touch Screen Lepresso:
- Made from high-quality materials
- Features steam power control
- Includes an energy-saving mode that ensures automatic shutdown of the machine
- Easy temperature control for perfect coffee extraction
- Equipped with an LCD screen for easy control
| Automation Level: | self-cleaning |
| Cleaning Features: | self-cleaning |
| Color: | Black |
| Control Type: | touch control screen |
| Dimensions: | 205 × 374 × 320 mm |
| Display: | digital time and temperature display |
| Features: |
|
| Milk Frother: | built-in milk frother |
| Power: | 1350W |
| Pressure: | 20-bar pump pressure |
| Water Tank Capacity: | 1.5L |
| Weight: | 3.7kg |
| Categories: | Espresso Machine |
| Brands: | LePresso |
| SKU: | LPCFFTEM0070-BK |
| Barcode: | 6284302713040 |
| ID: | 4110041 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews