Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews7
Total Products280
Lepresso Latteo 20 Bar Espresso Coffee Maker With Milk Frother And Touch Display
Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews7
Total Products280
Product Description
Buy this machine that combines high extraction power with a digital control screen and a built-in milk frother, providing you with a coffee preparation experience and allowing you to enjoy your favorite drink with the Lepresso Latteo 20 Bar Espresso Coffee Maker With Milk Frother And Touch Display. The machine features a beautiful design and an ideal size.
Features of the 20 Bar Espresso Coffee Maker with Milk Frother and Touch Display Lepresso:
- Made from high-quality materials
- Features steam power control
- Includes an energy-saving mode that ensures the machine automatically stops
- Easy temperature control for perfect coffee extraction
- Equipped with an LCD screen for easy operation
| Color: | Silver |
| Control Type: |
|
| Dimensions: | 320 × 215 × 315 mm |
| Display: |
|
| Features: |
|
| Frothing Method: | Milk Frothing Function |
| Power: | 1350 W |
| Pressure: | 20 Bar |
| Water Tank Capacity: | 1.2 L |
| Weight: | 4.10 kg |
| Categories: | Espresso Machine |
| Brands: | LePresso |
| SKU: | LPCFFTEM0071-SL |
| Barcode: | 6284302712982 |
| ID: | 4110042 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews
Frequently Bought Together
Lepresso Latteo 20 Bar Espresso Coffee Maker With Milk Frother And Touch Display
AED 0
You could buy both for: AED 0