Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews7
Total Products263
Lepresso Americano Pro Ice & Hot Coffee Machine Ice Making & Keep Warm Function - Bl
Shop All Shop All ProductsLePresso
Reviews7
Total Products263
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, April 6
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Buy this machine that combines high extraction power with a digital control screen and a built-in frothing wand, providing you with a coffee preparation experience and enjoyment of your favorite drink through the Lepresso Americano Pro Ice Hot Coffee Machine Ice Making Keep Warm Function Bl. The machine features a beautiful design and an ideal size.
Features of the Lepresso Hot and Ice Coffee Maker in Blue:
- Made from high-quality materials
- Operates with a 15-bar pump
- Features steam strength control
- Includes an energy-saving mode that ensures automatic shutdown of the machine
- Easy temperature control for perfect coffee extraction
- Equipped with an LCD screen for easy control
| Adjustable Froth: | adjustable grind settings |
| Auto Shut-Off: | automatic shutdown |
| Brew Temperature Control: | Easy temperature control |
| Color: | Black |
| Dimensions: | 363 x 338 x 451 mm |
| Display Technology (e.g., LED, LCD): | LCD screen |
| Features: |
|
| Power: | 1300 W |
| Pressure: | 15-bar pump |
| Voltage: | 220-240 V |
| Water Tank Capacity: | 2.6 L |
| Weight: | 13 kg |
| Categories: | Coffee Machine |
| Brands: | LePresso |
| SKU: | LPYKFM12D03BK |
| Barcode: | 9904781963848 |
| ID: | 4110058 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews