Samsung Neo QN85F Smart TV, 75" 4K UHD Display, Up to 144Hz Refresh Rate, NQ4 AI Gen2 Processor Picture Engine, Neo Quantum HDR +, WiFi 5 & Bluetooth 5.3 Connectivity, Black | QA75QN85FAUXZN
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 17
Product Description
Features of Samsung Smart TV:
  • TV with a unique NQ4 AI second-generation processor
  • Image engine NQ4 AI Gen2 Processor
  • TV screen with Quantum HDR Technology for exceptional contrast and brightness
  • Smart screen with Quantum Matrix Technology Plus for brightness and contrast
  • Smart screen with Wide Viewing Angle
  • Smart screen with a refresh rate of 100Hz
  • Motion Xcelerator technology 144Hz
  • Q-Symphony audio synchronization
  • Dolby Atmos sound technology
  • Amazing Tizen™ Smart TV operating system
  • Connectivity options: HDMI port, two USB A ports, Ethernet port, Bluetooth, Wi-Fi
  • Bixby voice assistant
  • Maximum power consumption 280 watts
Specifications of Samsung Smart TV:
  • Dimensions: 1670×958×46.7 mm