Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
Product Description
The Momax UV Pen Portable Sanitizer is a high-quality and luxurious designed product that is lightweight and can be carried anywhere. This product is an original and certified product that is perfect for sanitizing various tools and equipment.
Features:
- Quick sanitization
- Portable and easy to carry
- Kills germs
- Wide usage, can sanitize many tools and equipment
- Input: 5V/1A
- Output power (UV-C): 15-18mW
- Battery capacity: 800mAh
- Sanitization time: 10-30 seconds
- Charging time: 40 minutes
- Operating time: 4 hours
- Lifespan: 10000 hours
- Effective distance: 3-5cm
- Size: 128 × 31 × 10.3mm
- Weight: 60g
| Battery Life: | 4 Hours |
| Charging Time: | 40 minutes |
| Color: | Black |
| Dimensions: | 128 × 31 × 10.3mm |
| Features: |
|
| Size: | 128 × 31 × 10.3mm |
| Weight: | 60g |
| Categories: | Electronics and Home Appliances |
| Brands: | Momax |
| SKU: | QU3D |
| Barcode: | 4894222060708 |
| ID: | 54077 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews