Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
momax q power 5000mah slim wireless external battery pack white
Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
Product Description
The Momax Q.POWER is an original wireless external battery pack with a high capacity of up to 5000mAh. It is lightweight, has an attractive design, and comes in a sleek white color.
Features:
- Capacity: 5000mAh
- Input: 5V/2A (Micro USB/Type-C)
- Output 1: 5V/1A (Wireless)
- Output 2: 5V/2.1A (USB-A)
- Total Output: 2.1A
- Modern design
- Lightweight
| Battery Capacity: | 5000mAh |
| Color: | White |
| Features: |
|
| Input Ports: |
|
| Input Power: | 5V/2A |
| Output Ports: |
|
| Output Power: |
|
| Number Of Ports: | 2 |
| Wireless Charging Support: | Yes |
| Categories: | Power Bank Charger |
| Brands: | Momax |
| SKU: | IP85W |
| Barcode: | 4894222053588 |
| ID: | 54259 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews