Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
Momax q.mag x1 10000mah 15w magsafe wireless power bank black
Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
Product Description
Get rid of battery depletion issues and stay connected with your friends while charging your devices for essential tasks with the Momax q.mag wireless power bank, a high-quality portable charger.
Features of the Momax q.mag portable charger:
- Small size that can easily fit in your pocket and is considered one of the thinnest portable batteries
- Compatible with Qi-Qi2 or Magsafe wireless charging
- 15W wireless charging
- Compatible with low-power devices
- Protection against overcurrent and short circuit
- Easy plug-and-play charging
Specifications of the Momax power bank:
- Capacity: 10000mAh
- Charging input: USB C
- Material: Aluminum and glass
- Weight: 304 grams
| Battery Capacity: | 10000mAh |
| Charging Speed: | 15W wireless charging |
| Color: | Black |
| Compatibility: | Qi-Qi2 or Magsafe wireless charging |
| Input Ports: | USB C |
| Material: | Aluminum and glass |
| Weight: | 304 grams |
| Wireless Charging: | 15W wireless charging |
| Safety Features: | Protection against overcurrent and short circuit |
| Categories: | Power Bank Charger |
| Brands: | Momax |
| SKU: | IP117D |
| Barcode: | 4894222072381 |
| ID: | 1457302 |
Tags
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews