Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
momax ipower minimal pd3 external battery pack 20000mah white
Shop All Shop All ProductsMomax
Reviews3
Total Products355
Product Description
The Momax iPower Minimal PD3 External Battery Pack has a capacity of 20000mAh and is characterized by its high quality and simple design. It can be carried anywhere.
Features:
- Capacity: 20000mAh
- Input: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (Type-C)
- Output 1: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (Type-C)
- Output 2: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (USB-A)*
- Output 3: 5V/2.4A (max) (USB-A)
- Total Output: 18W (max)
- Size: 138mm x 68.2mm x 25.8mm
- Weight: 348.4g
| Battery Capacity: | 20000mAh |
| Color: | White |
| Dimensions: | 138mm x 68.2mm x 25.8mm |
| Weight: | 348.4g |
| Input Ports: | Type-C |
| Output Ports: |
|
| Output Power: | 18W (max) |
| Categories: | Power Bank Charger |
| Brands: | Momax |
| SKU: | IP70W |
| Barcode: | 4894222057692 |
| ID: | 54285 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews