Shop All Shop All ProductsMicrodia
Total Products16
Microdia SnapPower Traveler 35W Magnetic Wireless Power Bank w /Detachable Usb-C And Lightning Cable 10000mAh
Shop All Shop All ProductsMicrodia
Total Products16
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, June 2
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Eliminate battery drain issues while on the go, all thanks to the Microdia SnapPower Traveler 35W Magnetic Wireless Power Bank w/ Detachable Usb-C And Lightning Cable 10000mAh, a high-quality power bank.
Features of the Microdia Portable Charger:
- Made from premium materials
- Designed for MagSafe iPhone devices such as iPhone 12/13/14/15/16
- Includes a detachable fast-charging Type-C and Lightning cable
- Can charge three devices simultaneously, one wirelessly and two via cables
- High-performance lithium battery for multiple charge cycles and less heat generation
- Wireless charging and PD 20 watts
- Input specifications: (Cable input 9V/2A-5V/2A) 18 watts, plus (Port input 12V/1.5A-5V/2A) 18 watts
- Output specifications: (Wireless 15 watts) (Cable 12V/1.67A-9V/2A-5V/2A Type-C/Lightning) 20 watts
Specifications of the Microdia Power Bank:
- Battery capacity: 10000mAh
- Color: White
- Dimensions: 108*68*19 mm
| Accessory Included: | Detachable Cable (USB-C + Lightning) |
| Battery Capacity: | 10000mAh |
| Battery Type: | Lithium-cobalt battery |
| Charging Speed: | fast charging |
| Color: | White |
| Compatibility: | iPhone MagSafe |
| Compatible Devices: | iPhone 16/15/14/13/12 |
| Dimensions: | 108 x 68 x 19mm |
| Fast Charging Support: | fast charging |
| Features: |
|
| Input Ports: | Lightning Cable / USB-C Cable |
| Input Power: |
|
| Material: | premium materials |
| Number Of Ports: | 3 |
| Output Ports: |
|
| Output Power: |
|
| Power Delivery: | PD 20W |
| Wireless Charging: | wireless charging |
| Categories: | Power Bank Charger |
| Brands: | Microdia |
| SKU: | MIC-PB10K-TRA-WHT |
| Barcode: | 4892356744921 |
| ID: | 4068457 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews