Shop All Shop All ProductsMicrodia
Total Products16
Microdia PowerPack Nano Traveler 20W Portable Power Bank With Built-in USB-C Connector And Cable 5000mAh
Choose color
Shop All Shop All ProductsMicrodia
Total Products16
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 20
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Please select color
Please select one of the available options
Product Description
You will no longer suffer from battery drain issues when you need it most, all thanks to the compact portable charger from Microdia, the Microdia PowerPack Nano 40W Portable Power Bank w/Built-in USB-C Connector And Kickstand 5000mAh, a high-quality power bank.
Features of the Microdia Portable Charger:
- Crafted from premium materials for long-lasting durability
- Built-in foldable stand for an unparalleled viewing angle for watching videos with comfort and professionalism
- Eco-friendly portable charger thanks to its environmentally friendly and recyclable material
- Heat dissipation technology for high-efficiency performance and long lifespan
- Fast charging capability of 20 watts
- Ability to charge two devices simultaneously
- Smart AI technology for charging twice as fast as any other portable charger
- Compact and lightweight for easy portability and travel, fitting comfortably in your pocket
Specifications of the Microdia Power Bank:
- Power: 20 watts
- Battery Capacity: 5000mAh
| Battery Capacity: | 5000mAh |
| Charging Speed: | 20W fast charging capability |
| Color: | purple |
| Compatibility: | iPhone, Samsung, or Android devices |
| Compatible Devices: | iPhone 15, iPhone 14, Samsung S23, or any other Android phone |
| Fast Charging Support: | 20W fast charging capability |
| Features: |
|
| Number Of Ports: | two devices simultaneously |
| Output Power: | 20 watts |
| Port Type: | USB-C |
| USB Type: | USB-C |
| Categories: | Power Bank Charger |
| Brands: | Microdia |
| SKU: | MIC-PB5K-NANT-BLU, MIC-PB5K-NANT-MNT, MIC-PB5K-NANT-PRP, MIC-PB5K-NANT-WHT |
| Barcode: | 4892356744693, 4892356744716, 4892356744723, 4892356744686 |
| ID: |
|
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews