Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,499
Megastar - Rope Swing Adjustable Playset W/ Hooks & Grip
Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,499
1 Year Warranty
Arrives in 5 days, April 9
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Provide your children with indoor or outdoor entertainment options to have a joyful time by getting the Megastar Children's Swing, a high-quality rope swing.
Features of the Megastar Children's Swing:
- Durable plastic seat to ensure your child's safety and comfort
- High-quality ropes to support your child's weight and ensure a fun atmosphere
- Seat belt with buckle to secure your child and ensure their safety during play
- Suitable for children up to 150 kg
Technical Specifications of the Megastar Children's Swing:
- Approximate dimensions: 66.5×14×0.6 cm
- Product weight: 1 kg
| Dimensions: | 66.5×14×0.6 cm |
| Weight: | 1 kg |
| Max Weight Capacity: | 150 kg |
| Features: |
|
| Indoor Outdoor: |
|
| Material: | plastic |
| Safety Features: | Seat belt with buckle |
| Categories: | Kids Outdoor Toys |
| Brands: | Megastar |
| SKU: | hg-swing |
| ID: | 939545 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews