Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,512
Megastar - Pony Musketeers Merry Go Round Metal Playset
Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,512
1 Year Warranty
Arrives in 5 days, May 4
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Fun children's carousel in the shape of pony knights, capable of accommodating up to 3 children from Megastar - Pony Musketeers Merry Go Round Metal Playset. This children's carousel supports circular or lateral movement to enhance balance, strength, and motor coordination.
Features of the Megastar Pony Knights Carousel for 3 Children
Attractive pony knight design carousel for children
Supports circular or lateral movement to enhance balance
Capable of accommodating up to 3 children at the same time
Equipped with strong metal handles for added stability and safety
Made from high-density plastic parts that are UV-resistant and weatherproof
Specifications of the Megastar Children's Carousel
Product dimensions: 133 × 102 × 84 cm
Packaging dimensions: 130 × 100 × 80 cm
Weight: 50 kg
Suitable age: 3 to 15 years
| Age Range: | 3 to 15 years |
| Dimensions: | 133 × 102 × 84 cm |
| Packaging Dimensions: | 130 × 100 × 80 cm |
| Weight: | 50 kg |
| User Capacity: | up to 3 children |
| Material: |
|
| Features: |
|
| Developmental Benefits: |
|
| Categories: | Kids Toys |
| Brands: | Megastar |
| SKU: | MTC-MSTC-XRD-969 |
| ID: | 2636910 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews