Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,499
Megastar - Mercedes Benz SLS 6V Electric Ride On Car - White
Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,499
1 Year Warranty
Arrives in 5 days, April 8
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Let your child experience the perfect driving experience from an early age by getting them the Megastar Mercedes Benz electric car for children. This electric car is equipped with a complete dashboard and an ideal battery for driving outside the house.
Megastar Electric Car for Children Specifications:
- Made of high-quality plastic materials that ensure sufficient safety for your child
- Perfect speed of up to 2.5 km/h to suit your children, with the ability to adjust the speed according to three different modes
- Children's car equipped with brakes to ensure immediate stopping while driving
- Suitable for children up to 25 kg in weight and aged 3-5 years
Megastar Mercedes Benz Electric Car Features:
- Approximate dimensions: 115×59×33.5 cm
- Product weight: 9.72 kg
| Age Range: | 3-5 years |
| Color: | White |
| Dimensions: | 115×59×33.5 cm |
| Features: |
|
| Material: | high-quality plastic materials |
| Product Weight Capacity: | up to 25 kg |
| Weight: | 9.72 kg |
| Categories: | Toys |
| Brands: | Megastar |
| SKU: | 681-W |
| Barcode: | 698735421018 |
| ID: | 941147 |
Tags
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews