Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,499
Megastar - 10ft Trampoline - Blue
Shop All Shop All ProductsMegastar
Reviews2
Total Products1,499
1 Year Warranty
Arrives in 5 days, April 8
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
Enjoy with your children and family in the backyard or in the park by engaging in various sports activities with Megastar Trampoline for kids, featuring a soft trampoline with metal frames and a side mesh cover.
Features of Megastar Kids Trampoline:
- Sun-resistant PP jumping mat
- Side netting for your children's safety during enthusiastic play
- Stable trampoline with side metal frames for increased stability during play
- Suitable for use up to 100 kg weight
Technical Specifications of Megastar Sports Trampoline:
- Product weight: 46 kg
- Approximate dimensions: 147×50×24 cm
| Color: | Blue |
| Dimensions: | 147×50×24 cm |
| Features: |
|
| Max Weight Capacity: | 100 kg |
| Weight: | 46 kg |
| Categories: | Kids Outdoor Toys |
| Brands: | Megastar |
| SKU: | 10-FT-PLAIN |
| ID: | 941960 |
Tags
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews