Shop All Shop All ProductsMarshal Fitness
Reviews10
Total Products1,515
Marshal Fitness Magnetic Elliptical Cross Trainer – 6kg Internal Bidirectional Flywheel, 8-Level Adjustable Resistance, Heavy Duty Machine with 135kg Max Load & LCD Monitor for Home Gym Cardio
Shop All Shop All ProductsMarshal Fitness
Reviews10
Total Products1,515
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 29
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Product Description
| Adjustability: | 8-level manual magnetic tension system |
| Adjustable Settings: | 8 levels |
| Digital Display Included: | LCD monitor |
| Dimensions: | 1250 x 610 x 1650mm |
| Maximum User Weight Capacity: | 135kg |
| Movement Type: | bidirectional motion |
| Resistance Levels: | 8 levels |
| Resistance Type: | magnetic |
| Target Muscles: |
|
| Tracking Features: |
|
| Weight: | 43kg |
| Categories: | Home Gym Equipment |
| Brands: | Marshal Fitness |
| ID: | 4343821 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews