Shop All Shop All ProductsManfrotto
Total Products391
Manfrotto Chroma Key FX 4x2.9m Background Kit Blue
Shop All Shop All ProductsManfrotto
Total Products391
Product Description
Get Essential photography equipment for the workplace, enabling easy image isolation with a high level of accuracy by obtaining a blue background from Manfrotto, a foldable and smoothly transportable blue background.
Features of Manfrotto Blue Chroma Key Background:
- Made of perfectly woven high-quality cotton
- Three aluminum frames
- Super-fast assembly at the workplace
- Side clip with cover and three frames
- Attached bag for storage and transport
| Assembly Required: | Ultra-fast assembly |
| Backdrop Type: | Chroma Key background |
| Color: | Blue |
| Dimensions: | 4m (13’1”) wide and 2.9m (9.5’) tall |
| Features: |
|
| Included Accessories: |
|
| Material: |
|
| Reusability: | reusable |
| Size: | 4x2.9m |
| Weight: | 9.8kg (21.6lb) |
| Categories: | Photography Backdrops |
| Brands: | Manfrotto |
| SKU: | MLBG4301KB |
| ID: | 1935792 |
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews