Renewed
Shop All Shop All ProductsApple
Reviews104
Total Products3,589
MacBook Pro 16" 2019 Core i9 2.4GHz 16GB 2TB Space Gray
Shop All Shop All ProductsApple
Reviews104
Total Products3,589
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 23
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Please select Condition
Product Description
| Memory: | 16GB |
| Battery technology: | Lithium polymer (Li-Po) |
| Battery Type: | built-in battery |
| Product Color: | Space Grey |
| Graphics card memory: | 4GB |
| Microphone: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Processor brand: | Intel |
| Screen Size: | 16" |
| Operating System: | iOS |
| HS Code: | 84713000 |
| Release Year: | 2019 |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
| Storage Capacity: | 2TB |
| Graphics card type: | Dedicated |
| SSD storage: | 2TB |
| Storage Type: | SSD |
| Audio Jack: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Screen Resolution: | 3072x1920 |
| WiFi: | Yes |
| Processor Type: | Core i9 |
| Color: | Space Grey |
| WiFi technology: | 802.11ac Wi-Fi 5 |
| Graphics Card: | Radeon Pro 5300M |
| Processor Speed: | 2.4GHz |
| Bluetooth Version: | 5 |
| Brands: | Apple |
| SKU: | PRO-16-2019-I9-2.4-16-2-SG-US2-E |
| Barcode: | 3666943210639 |
| ID: | 4382448 |
Tags
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews