Renewed
Shop All Shop All ProductsApple
Reviews104
Total Products3,589
MacBook Pro 15" 2011 I7 2.4GHZ 4GB 750GB
Shop All Shop All ProductsApple
Reviews104
Total Products3,589
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 23
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Please select Condition
Product Description
| Memory: | 4GB |
| Battery technology: | Lithium polymer (Li-Po) |
| Battery Type: | built-in battery |
| Product Color: | Silver |
| Graphics card memory: | 1GB |
| Microphone: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Optical drive: | 8X DL SuperDrive |
| Processor brand: | Intel |
| Screen Size: | 15" |
| Operating System: | iOS |
| HS Code: | 84713000 |
| Release Year: | 2011 |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
| Storage Capacity: | 750GB |
| Graphics card type: | Dedicated |
| Storage Type: | HDD |
| Audio Jack: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Screen Resolution: | 1440x900 |
| HDD storage: | 750GB |
| WiFi: | Yes |
| Processor Type: | Core i7 |
| Color: | Silver |
| WiFi technology: | 802.11n Wi-Fi 4 |
| Graphics Card: | Radeon HD 6750M |
| Processor Speed: | 2.4GHz |
| Bluetooth Version: | 2.1 + EDR |
| Brands: | Apple |
| SKU: | PRO-15-2011-I7-2.4-4-750-US2-E |
| Barcode: | 3666943131606 |
| ID: | 4382402 |
Tags
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews