Renewed
Shop All Shop All ProductsApple
Reviews104
Total Products3,589
MacBook Pro 13" 2020 M1 3.2GHz 8-Core CPU 8-Core GPU 16GB 128GB Space Gray
Shop All Shop All ProductsApple
Reviews104
Total Products3,589
1 Year Warranty
Arrives in 3 days, May 23
Delivery fee AED 20
Cash On Delivery
Please select Condition
Product Description
| Memory: | 16GB |
| GPU cores: | 8 |
| Battery technology: | Lithium polymer (Li-Po) |
| Battery Type: | built-in battery |
| Product Color: | Space Grey |
| Microphone: | Yes |
| Webcam: | Yes |
| Processor brand: | Apple |
| Screen Size: | 13.3" |
| Operating System: | iOS |
| HS Code: | 84713000 |
| Release Year: | 2020 |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
| Storage Capacity: | 128GB |
| Graphics card type: | Integrated |
| SSD storage: | 128GB |
| Storage Type: | SSD |
| Audio Jack: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Screen Resolution: | 2560x1600 |
| WiFi: | Yes |
| Processor Type: | M1 |
| Color: | Space Grey |
| WiFi technology: | 802.11ax Wi-Fi 6 |
| CPU cores: | 8 |
| Graphics Card: | Apple GPU with 8-cores |
| Processor Speed: | 3.2GHz |
| Bluetooth Version: | 5 |
| Brands: | Apple |
| SKU: | PRO-13-2020-M188-3.2-16-128-SG-US2-E |
| Barcode: | 3666943122192 |
| ID: | 4382384 |
Tags
Reviews
0.00 Reviews
5
(0)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Add Review
You can add your review by clicking the star rating below.
Customer reviews